Neslihan Yiğitler

Neslihan Yiğitler


Kardeşim deli getir, seri

03 Ocak 2022 - 10:44

Deliliği seriye bağlamış bulunuyorum. Hem bağladım hem sizi de okumaya zorluyorum fena mı gülüyoruz işte. Biraz geriden gülüyoruz o ayrı tabii. Ben tam size bir gündem yazıyorum, editörümüze gönderiyorum bir bakıyorum hop yeni bir olay gelmiş. Olmadı diyorum son dakikayı bekleyip yazıyorum tam gönderiyorum yeni bir güldürükçülük peydah oluyor. Ülkemizdeki olaylar e-posta hızı süresi kadar akıcı şükür. Bu nedenle sizi biraz geriden güldürüyorum affedin. Geç olsun güç olmasın.
            Size bu köşe yazımı yazarken Kılıçdaroğlu MEB’e alınmadı örneğin. Ya sen kimi nereye almıyorsun arkideş. Ama almaz almaz, senin verginle senin kurumunu kitliyor fenamı adam sizi koruyor nankörler!
            #yanindayizimamoglu konusunu biliyorsunuz zaten sanırım. O konuda da çok bomba hareketler var. Kanıtsız insanları suçlamak mı dersin? Birtakım savlarla karalamalar mı istersin artık buyur sen seç. Bir de Sayın Devlet Bahçeli’nin “İmamoğlu suçluysa görevden alın” fetvası var. Haydi, bakalım haydi. Düşünüyorum öyleyse söylüyorum ki bir insan yani on sekiz yaşına basmış oy verme hakkı olan bir birey, MHP’li olacağına alnının akıyla AKP’li olsun gerçekten. Bizi ve milletimiz hiç uğraştırmayın, oy pusulalarına ek bir parti ismi falan bastırtmayın lütfen. Eskiden daha iyiydiler bakın. Öyle böyle ama bir ideolojileri vardı, iki lafı ortaya koyup tartışabilirdik şimdi o da yok oldu. Her ne kadar düşüncelerinize ters olan şeyleri yaptırtmıyor görünseniz de uzaktan kumanda oldunuz, etmeyin.
            Bırakalım MHP’yi, şeyi, yeni yıl zamlarına gelelim. O ne ya? Yeni yıla girilen ilk dakikalarda yerinde infaz gibi zam. Hayır, “genç nüfusu uyandırmamak için yaptıysanız, hani onlar eğlenirken bu zamları çakalım, yarına bu travmayı atlatırlar” dedinizse belki ama yanlış bir yol bu, çünkü gençler sizin yüzünüzden yeni yılda bir yere gidip eğlenemedi, hepsi gördü ekran karşısında olanları ben sizi uyandırayım da.
            Bence karşımızda tamamen ne yapacağını bilemeyen, saçmalamış bir takım insanlar grubu var. Ortada belirli bir panik masası bile yok. Ben şimdi size nasıl yazıyorsam olaylar oldukça bildiriyorsam onlar da o şekilde olaylar patladıkça altın varaklı saraylarından, evlerinden birbirlerini arayarak “bilader napcaz, bu da patladı” “bilmem ki napsak bunu desek yerler mi?” “yok o değil de ekonomi battı” “e zam yapın geçer” “hehe yüzde elli yapıştır” şeklinde yönetiyorlar ülkeyi. Bu şekilde yönetilen bir yerde ancak bunlar olabilir aksi bir durumda bir kriz masası ve bu masanın başında bir ekonomist falan olurdu diye düşünüyorum ben. “Çok sıkışınca ortaya “bakara, nas” atarız bir sure toparlarız düşüncesiyle pek olmuyor, yönetilemiyor artık bilmem farkındalar mı? Sanmıyorum.
            Kısacası bu ve benzeri şekildeki olaylarla az sonra yazımı editörümüze göndereceğim umarım beğenirsiniz. Mutluluğum şu (Hep kötü şeyler yazacak değiliz ya) Ebrar Karakurt’u çok seviyorum, acaip seviyorum. Onun reklamında oynadığı ürünü kullanmıyordum ama Ebrar’a destek olması için almak istedim. “Ya dedim bu biraz fiyatı düşük bir şampuan alsam mı? Sonuçta konu saç” Sağ olsun hükümetimiz iyi ki var, şampuan öyle bir hale gelmiş ki artık her duşta fındık kadar kullansam yeridir, kalite düşünmek falan hak getire. Hala bunları düşünüyorsanız zaten “beyaz Türk’sünüzdür. Terbiyesizleşmeyin. Böyle lükslere girmeden kafanızı yıkayabildiğinize şükredin. Devletlulerimizin sözünün üstüne söz söyleyip insanı delirtmeyin.