Neslihan Yiğitler

Neslihan Yiğitler


Bakın nasıl da güzel düşünüyorum

18 Ekim 2021 - 10:53 - Güncelleme: 18 Ekim 2021 - 10:57

AKP Genel Başkanı, Kemal Kılıçdaroğlu’na İl Başkanları Toplantısı’nda seslenerek “Ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını hatırlatmak istiyorum” dedi. Aba altındaki sopayı elinden bırakalı hani olmuştu fakat bu kadarı da…
Merkez Bankası’nda atanmalar, görevden affedilmeler bir külliye sultanı tavrı ve söylemleriyle süredursun PPK Üyesi Abdullah Yavaş’ın A.B.D’de yaşadığı için toplantılara uçakla gidip gelmesi ve yaptığı masrafın bu güne kadar 700 Bin Doları aşması nedeniyle görevden affedilmediği çok açık. Uçaklar, helikopterler itibardır değerli okurlar. Halk çalıştırılır devlet erkânının harcamalarını vergileriyle öder, yerseniz…
Son araştırmalara göre devlet yurtlarının kapasiteleri yüzde altı oranında artarken dini vakıf ve derneklere bağlı yurtların kapasite artışı yüzde on dokuz olmuş. Ekonomimiz şahlandığından halkımızın dini vakıf ve derneklere bağış yapamadıklarını öngörürsek bu vakıf ve derneklere giden paraların nasıl gittiği, hangimizin vergilerinden ne oranda kesilerek edinildiği sorularını sormazsak ve ayrıca bu vakıfların kendi bünyelerinde kendi öğrencilerine yer sağladığını da yok sayarsak, sokaklarda yatan öğrencilerin kesinlikle terörist olduğuna da kendimizi ikna edebilirsek mutluluğu yakalayabiliyoruz. Üstüne üstlük bir de kendi kendimize “Ey gençlik şu an sen dedenin mezar taşındaki Arapça (ya da Osmanlıca hangisi bilmek bile istemiyorum) yazıları bile okuyamıyorsun o kadar yazık haldesin" diye ballandırırsam değmeyin keyfime! Kahvemin yanına bir de keyif sigarası bile yakarım çünkü şu anki ulusumuz gençliğinin tek sorununun bu olduğuna iknayımdır artık.
“Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Covid-19 nedeniyle kapalı okul bulunmadığını belirterek, "Sistemde hiçbir problem yok. Sistem başarılı bir şekilde yüz yüze eğitim mekanizmasını işletiyor. Sağlık Bakanlığı'nın önerdiği yönergeler çerçevesinde devam ediyor" dedi. Sonuç olarak her şeyin sorumlusu ve dahi muhatabı sistemdir lütfen Milli Eğitim Bakanını meşgul etmeyin! Bu soruyu Milli Eğitim Bakanı’na sormanız bile yersiz gazeteci arkadaşlar (çok sorarsanız kendinizi bulacağınız yer zaten belli) sisteme sorun o size söyler! Ayrıca başarılı bir şekilde mekanizma işliyor vaka sayıları vefat sayıları ortada, huzur istiyorsanız onlara gün gün bakmayın, ilgilenmeyin, unutun yeter.
Son olarak size bu yazıyı yazdığım sırada ekranıma düşen bir haberi düşünmeye başladım. “Taliban Heyeti Ankara’ya Geliyor” kendimi çok zorlarsam bunda da harika şeyler bulurum. Hızımı alamam marsa falan giderim, hadi işallah!