Neslihan Yiğitler

Neslihan Yiğitler


Ağzımıza ne gelirse!

01 Kasım 2021 - 10:37

Alçakça ve kalleşçe öldürülen insanların hesabını soramadığımız, arsızlığın, genişliğin gelebileceği en üst seviyeye gelmesine izin verilen günlerdeyiz. 
            Artık kadın, çocuk, hayvan diye sınırlamayı onurumuza yediremez olduk. Edepsizce katlediliyoruz.
            Geçtiğimiz Perşembe günü bir kadın, erkek arkadaşı tarafından zorla taksiye bindiriliyor. “Seni işe bırakacağım” söylemiyle. Kadın, taksi şoförüne “Abi dediği yere götürme beni öldürecek ”diyor. Gerçekten de gidilen yer iş yeri değil ıssız bir orman. Taksi şoförü kadına inandığında artık çok geç. Katil, kadını önce dövüyor, ardından taksi şoförünün gözü önünde başından vuruyor. Şoför şok geçirmekte, yine de hemen hastaneye doğru sürüyor direksiyonu ancak katil tehdide devam ederek “Emniyete sür” diyor. Belki hastaneye gidilebilse kadın yaşayacak. Taksi şoförü zorunlu, katilin dediğini yapıyor. Teslim olunca bir şey olmayacağını bilen katil ayaklarıyla karakola gidiyor. Arsızlık diz boyu.
            Yediklerimizin boğazımızdan geçmediği bir başka günse şu haberi okuyoruz. Bir başka katil, kız arkadaşını tehdit ve sahtekârlıkla uzun süre pavyonda çalıştırmış. Zorla yani. Kız, birçok kere şikâyetçi olmasına karşın katil eylemlerini sürdürmüş. Katile engel olunamamış (Masal gibi değil mi?) En sonunda vücudunda sayısız kırılmış kemik ve morluklarla kız ölü bulunmuş. Ancak katil serbest, yakalanmıyor. Basında yer alan haberde karakol çıkışında “gerekirse ailesinden özür dilerim” diyor. Annesiyse morgdan çıkarken “kızımın gözünde yaş vardı” diyor. Arsız katilse yalnızca “özür dilerim” diyor. “Gerekirse” diyor. “Bize” diyor. “Gözümüzün içine baka baka” diyor.
            Ece Erken, evet ünlü sunucu Ece Erken birkaç senedir peşindeki kendisine kafayı takmış bir kişiyle uğraşıyor. Onun da sesini kimse duymuyor. Kişi, ailesini, kendisini, eşinin çocuklarını takip ediyor, tehdit ediyor. Evine giriyor, kapısını çalıyor, iş yerine gidiyor. Bunlarla kalmayıp gece yarısı aradığı telefonu açan eşi güya kendisine hakaret ettiği için Ece Erken’i dava ediyor. Arsızlığın boyutlarını anlatabiliyor muyum? Ece Erken’i taciz eden kişi kadının eşini dava ediyor. Bu kişi şu an dışarıda ve her an birisine zarar verebilir.
            ARSIZLIK kelimesini, tekrarları fark etmeyip başka kelime bulamadığım için arka arkaya yazmadım. Bilerek yazdım. Bu katilleri aramızda dolaştıran, onları yargılamayan kanun koyucu, yapıcı ve koruyucularına yazdım.
            Acaba üstlerine alınıp utandılar mı? Sanmam