Bediz Saka

Bediz Saka


Bilemedim

12 Ekim 2021 - 10:39

Gülmeye ve motivasyona hasret kaldığımız şu zaman diliminde yazacak çok şey olup hiçbir şey yazamama eksikliğimi neye bağlamalı bilmiyorum.
“Yeni düzenimiz böyle artık, alışacağız bu vakalara” dediğimiz yerde acaba her ortama bukalemun hızıyla alışan ben mi bir türlü adapte olamadım bu yeni dünya düzenine?
Okumak için elime aldığım kitaplar sakız gibi elime yapışıp uzarken, yazmak istediğim satırlar bir türlü kelimelere evrilemezken, her zaman yanlarında keyif aldığım arkadaşlardan eski keyfi alamazken depresyona mı girmeye çalışıyorum acaba derken nasıl olduğunu sorduğum hiçbir arkadaşımdan “Bomba gibiyim” diye coşkulu cevaplar alamamak genel anlamda bir kaygı bozukluğu yaşadığımızı düşündürtmüyor değil.
Günden güne soğuyan havalar ile baş gösteren çeşitli hastalık belirtileri “Acaba?” ları kafamızda biriktirmesine rağmen, her şey eskiye dönmüş edasıyla her türlü sanatsal aktiviteye katılma çabası göstermek anlık mutluluklardan öteye geçemiyor gördüğüm kadarıyla. Zaten mutluluk da bir davranış şekli değil anlık bir duygu durumu değil miydi? O zaman mutlu anlar neden yeterli gelmemeye başladı ki?
Sokrates’in her fırsatta bilge olduğunu reddetmek niyetiyle söylediği gibi “Bildiğim tek bir şey varsa, o da hiçbir şey bilmediğim.” Kendimi tam da böyle hissettiğim bir dönemden geçiyorum sanırım. Belki yalnızım belki de çok fazla fan’a sahibim bu duygu durumumla. Kim bilir?