1 Mayıs açıklaması yapan SOL Partililere polis müdahalesi


1 Mayıs öncesi açıklama yapan SOL Parti üyelerine polis müdahale etti. Müdahalede çok sayıda SOl Partili yaralanırken yurttaşlar da sıkılan gazdan etkilendi. Konuya dair SOL Parti'den yapılan açıklama şöyle: 

Bugün Ankara’da, 1 Mayıs açıklaması polis ablukasında yapılabildi. Açıklamanın tamamlanmasının ardından polis SOL Parti’ye karşı bir provokasyon gerçekleştirildi. 

Dağılma sırasında, sivil bir polis ‘amirim karıştırayım mı’ dedikten sonra; onlarca sivil polis Parti kortejimizin içine girerek küfürlerle saldırmaya başladı. Sivil polislerin provokasyonunun ardından çevik kuvvet gaz, plastik mermiyle Parti üyelerimizi doğrudan hedef aldı. 

Parti binamıza kadar onlarca sivil polisin saldırısı defalarca kez devam etti. Saldırısı sonucunda pek çok arkadaşımız yaralanırken, 2 Parti üyemiz başlarına vurulan telsiz darbeleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı. 
Partimize yönelik bu özel provakasyon ve saldırıyı kınıyoruz. Bu provokasyonu yapan sivil polisleri görüntülerle deşifre edeceğiz. 
SOL Parti’ye saldıranlar bilsin ki bu karanlık düzeninize, zorbalığınıza, baskılarınıza asla teslim olmayacağız! Faşizmi Yeneceğiz!

Tüm halkımızı 1 Mayıs’ta bulundukları her yeri 1 Mayıs meydanına çevirerek, faşizme ve gericiliğe hak ettiği cevabı vermeye çağırıyoruz.