Menemen'de hırsızlık: 2 kişi yakalandı, 2 kişi firari

Geçtiğimiz günlerde Menemen Kesik Köy'deki bir evde hırsızlık olayı meydana geldi. 2 hırsız, olayın ardından 24 saatte yakalanırken, diğer ikisinin hala yakalanamadığı bilgisine ulaşıldı.

Menemen'de hırsızlık: 2 kişi yakalandı, 2 kişi firari
16 Ekim 2020 - 11:42

Geçtiğimiz günlerde Menemen Kesik Köy'de bir evde hırsızlık olayı meydana geldi. 4 hırsız öncelikle Menemen’de arabayı satın alma niyetiyle kandırdıkları bir adamdan arabayı çaldı. Ardından Kesik Köy'den bir evin sineklik telini keserek, evdeki kişilerin telefonlarını ve evin önündeki arabayı çaldıkları tespit edilen hırsızlar, 24 saatte yakalandı. Siyamük ailesinin avukatı Ozan Adıgüzel İz Gazete'ye yaşanan olayı anlattı.

Adıgüzel'in aktardığına göre, hırsızlar öncelikle, evin sineklik telini keserek Fatma Siyamük ve Yalçın Siyamük adlı kişilerin telefonlarını ve Yusuf Siyamük isimli kişinin arabasını çaldı ve Kesik Köy'den uzaklaştı. Mobeseleri inceleyen jandarma ekipleri, Menemen Asarlık Mahallesi'nde çalıntı araçları bulup 4 hırsızdan 2’si olan Zafer Vural ve Hüseyin Kandan isimli iki hırsızı 24 saatte yakaladı.

Mağdurların avukatı olan Ozan Adıgüzel, Fırat Ayhan ve Ferhat Köylü isimli diğer iki hırsızın firari olarak arandığını aktardı.